Currently set to Index
Currently set to Follow

Pielęgnacja złotej biżuterii

Codzienna pielęgnacja

Aby zachować połysk złotej biżuterii, unikaj kontaktu z domowymi wybielaczami i innymi środkami czyszczącymi, które szybko spowodują odbarwienie i rozpad złota. Zalecamy przechowywanie złotej biżuterii w bezpiecznym miejscu podczas wykonywania następujących czynności:

– Prace domowe i na świeżym powietrzu (np. Sprzątanie i ogrodnictwo)

– Prysznic, kąpiel lub pływanie w basenach, jacuzzi, gorących źródłach i oceanie

– Używanie balsamów, produktów do włosów, perfum i innych kosmetyków

– Ćwiczenia na siłowni lub podczas uprawiania sportów

– Przygotowywanie posiłków

W przerwach między noszeniami zalecamy przecieranie biżuterii ze złota ściereczką do polerowania LA JOIE oraz przechowywanie biżuterii  w dedykowanym woreczku LA JOIE z mikforfibry.

Pielęgnacja srebrnej biżuterii

Codzienna pielęgnacja

Srebro matowieje pod wpływem słonego powietrza, chloru, siarki, wilgoci, potu, kosmetyków, wybielaczy i innych silnych chemikaliów. Aby w jak największym stopniu zapobiec matowieniu, zalecamy przechowywanie biżuterii w bezpiecznym, suchym miejscu podczas wykonywania następujących czynności:

– Prace domowe i na świeżym powietrzu (np. Sprzątanie i ogrodnictwo)

– Prysznic, kąpiel lub pływanie w basenach, jacuzzi, gorących źródłach i oceanie

– Używanie balsamów, produktów do włosów, perfum i innych kosmetyków

– Ćwiczenia na siłowni lub podczas uprawiania sportów

– Przygotowywanie posiłków

W przerwach między noszeniami zalecamy przecieranie biżuterii ze srebra ściereczką do polerowania LA JOIE oraz przechowywanie biżuterii  w dedykowanym woreczku LA JOIE z mikforfibry.

Tricks&Tips

unikajwody_icon

UNIKAJ KONTAKTU Z WODĄ

Biżuterii szkodzi kontakt z wodą, zarówno z wodą z kranu jak i wodą morską czy innych źródeł. Biżuterię należy każdorazowo zdejmować przed kąpielą lub myciem naczyć. Woda może powodować przebarwienia i utratę połysku.

chronprzedchemia_icon

CHROŃ PRZED CHEMIĄ

Unikaj kontaktu biżuterii z kosmetykami oraz detergentami używanymi w domu. Mogą one powodować jej matowienie i przebarwienie. Kosmetyki najlepiej stosować przed założeniem biżuterii.

respect_icon

TRAKTUJ Z SZACUNKIEM

Cienkie, delikatne łańcuszki wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Przy każdym zahaczeniu mogą ulec zdeformowaniu lub zerwaniu, również podczas snu. Po zdjęciu nie należy ich zginać ani ciasno zapinać – może to prowadzić do ich złamania lub trwałego odkształcenia.

zarysowania_icon

UWAŻAJ NA ZARYSOWANIA

Unikaj sytuacji powodujących ścierania się powierzchni biżuterii, gdyż jej struktura może ulec trwałemu starciu lub uszkodzeniu. Duże, gładkie powierzchnie są szczególnie narażone na zarysowania.

czyszczenie_bizuterii_icon

DBAJ O REGULARNE CZYSZCZENIE

Systematycznie czyść bizuterię ściereczką do czyszczenia biżuterii LA JOIE. W przypadku mocno zabrudzonych produktów, zrezygnuj z usuwania zanieczyszczeń przy użyciu środków czyszczących i polerujących – skorzystaj z profesjonalnych płynów do czyszczenia złota i srebra.

przechowuj_icon

BEZPIECZNIE PRZECHOWUJ

Każda sztuka bizuterii powinna być przechowywana osobno szczelnie zamknięta, w dedykowanym woreczku z mikrofibry LA JOIE lub zawinięta w miękkiej szmatce – dzięki temu nie będzie narażona na uszkodzenie czy zakurzenie. Możesz również trzymać ją w specjalnej szkatułce na biżuterię LA JOIE.